par disku golfu | PAR3.LV DISKU GOLFS

Kas ir disku golfs?

Disku golfā, līdzīgi kā tradicionālā golfā, spēles mērķis ir ar pēc iespējas mazāk gājieniem nokļūt līdz mērķim. Ja golfā gājienu veikšanai izmanto speciālas nūjas un bumbiņu, tad disku golfā galvenais spēles objekts ir speciāli lidojošie diski. Par mērķi šajā spēlē kalpo speciāls disku ķērājgrozs.

Disku golfs ir demokrātisks sporta veids. Šīs spēlēs sarežģītība, salīdzinot ar tradicionālo golfu, ir daudz vienkāršāka, jo spēles pamatelements ir lidojošā šķīvīša mešana. Disku golfs neprasa nekādu īpašu fizisku formu vai sagatavotību un ar to var nodarboties jebkurā vecumā. Reizē disku golfs ir ļoti ekonomisks sporta veids, lai to uzsāktu spēlēt, ir jāiegādājas vismaz viens lidojošais disks, kura cena ir sākot ar 10Eur.

Disku golfa pamati

Ja vēlaties iemācīties spēlēt disku golfu, ir labi sākt ar disku golfa noteikumiem. Šajā mājaslapā Jūs varat iepazīties ar dažiem pamatnoteikumiem un vadlīnijām, kurus varat izmantot jau pirmajā disku golfa spēlē. Ar vienkāršajiem disku golfa noteikumiem varat iepazīties šajā lapā.

Sāc spēlēt disku golfu

Trīs soļi līdz disku golfa spēlei

1

Atrodi tuvāko laukumu

Latvijā ir pieejami jau vairāk kā 25 publiskie disku golfa laukumi dažādiem spēles līmeņiem. Šobrīd kartē atradīsi lielos disku golfa laukumus, kur pilns spēles ilgums var būt no 1.5 – 2 stundām vai īsākus disku golfa laukumus, kuri ir #Iesācējam draudzīgi.

2

Sagatavo inventāru

Lai sāktu spēlēt disku golfu, Jums būs vajadzīgi disku golfa diski. Pirmos iesācējam draudzīgus diskus vari atrast mūsu internetveikalā ar filtru #iesācējiem un pietiks jau ar vienu tuvās distances un vienu vidējās distances disku. Daži disku golfa laukumi piedāvā arī disku golfa disku nomu.

3

Iepazīsti noteikumus

Disku golfa noteikumi ir diezgan līdzīgi standarta golfa noteikumiem un ar pašiem disku golfa noteikumu pamatiem vari iepazīties šajā lapā. Ja vēlies disku golfa laukumā doties ar kātru treneri vai pieredzējušu spēlētāju, sazinies ar mums un mēs Jums atradīsim kādu palīgu Jūsu izvēlētajā laukumā.

Iegādājies savu pirmo kompletu

Ideāls komplekts visiem disku golfa iesācējiem. Šajā komplektā ir iekļauts viss, kas jaunam disku golfa spēlētājam ir vajadzīgs – viens tālās distances, viens vidējās distances un viens tuvās distances disks.

par3 disku golfa diski iesacejiem komplekts 1
IEGĀDĀTIES

DISKU VEIDI

Tālās distances diski

Tālās distances diski, kā liecina viņu nosaukums, ir vislielākais potenciāls nolidot lielākus attālumus. Tomēr diskiem ir vajadzīgs arī lielākais ātrums, lai pārvietotos atbilstoši paredzētajiem lidojuma parametriem. Tālās distances disku golfa diskiem ir platākas un asākas apmales. Šie diski nav labākā izvēle jaunākiem spēlētājiem vai spēlētājiem ar lēnāku roku ātrumu.

Talas distances diska sana profils
disku golfa disks latitude 64 Opto Ballista 1030x1030 (1)
disku golfa disks Latitude 64 Opto Line Recoil blue
disku golfa disks Latitude 64 Opto Line Sapphire turq

Pustālās distances diski

Pustālās distances diski ir nedaudz šaurākas apmakes nekā tālās distances diskiem, un tos ir vieglāk kontrolēt, jo tiem ir mazāks lidojuma potenciāls. Kaut arī fairwais diski ir mazāks lidojuma potenciāls, tie ir lieliska izvēle stabilākiem lidojuma trajektorijām, vieglākiem metieniem un taisnākiem lidojumiem. Pustālie disku golfa diski parasti ir laba izvēle gan pieredzējušiem, gan nepieredzējušiem spēlētājiem.

Pustālās distances disku golfa disks
disku golfa disks Latitude 64 Opto Line River pink
disku golfa disks Latitude 64 Opto Line Saint turq
disku golfa disks Latitude 64 Opto Line Explorer pink

Vidējās distances diski

Vidējāsdistances diskis visbiežāk izvēlēties kā pirmo disku. Šie diski visbiežāk nolidos ar taisnu un nemainīgu lidojuma trajektoriju. Vidējas distasnces diskiem ir mazākas apmales, kas ērti ieguļas rokā, un šiem diskiem ir nedaudz dziļāki iekšējā apmale nekā tālās distances diskiem. Vidējās distances diskiem ir ļoti noderīgi, lai pārvietotos šaurākās vietās un nozemēt disku precīzāk paradzētā vietā.

VIdejas distances disku golfa diska sana profils
disku golfa disks Latitude 64 Opto Line Claymore yellow
disku golfa disks Dynamic Discs Lucid Line Truth red
Disku golfa disks Dynamic Discs Lucid Line Justice pink

Tuvās distances diski

Tuvās distances diski ir visdziļākie, vislēnākie disku golfa diski, un tiem ir visplānākās apmales. Šie diski i ir paredzēti lidošanai īsākos attālumos un pa taisnākām līnijām. Tuvās distances diski ir vislēnākie rotācijas diski, tāpēc tiem ir mazāk iespēju novirzīties no līnijas. Šie diski ir paradzētu pēdējam metienam grozā kā arī viņiem arī ir mazāka iespēja lidot pārāk tālu aiz groza.

putter side profie
Disku golfa disks Latitude 64 Zero Line Medium Pure blue
disku golfa disks Dynamic Discs Classic Line Blend Deputy pink
Disku golfa disks Latitude 64 Zero Line Medium Mercy white

Disku golfa video pamācības