Disku golfa disku parametri
Disku golfa disku parametri

Disku golfa disku parametri

Disku golfs Latvijā tāpat kā citur pasaulē ir populārs un ātri augošs sporta veids. Lai tiktu līdz arvien pieaugošajai konkurencei, ir būtiski iedziļināties visos šī sporta veida aspektos, to skaitā arī disku golfa disku parametros. Diska lidojumu nosaka četri galvenie disku golfa disku parametri, tostarp ātrums, planēšana, trajektorijas novirze un nozemēšanās novirze. Šo parametru izpratne ir būtiska, lai pieņemtu pareizos lēmumus, izvēloties disku golfa diskus, jo tie var palīdzēt spēlētājam sasniegt labākus rezultātus disku golfa laukumā.

Ātrums (speed)

Disku golfa disku parametri ātrums

A title

Image Box text

Ātrums nosaka to, kāds ir diska lidojuma attāluma potenciāls. Jo ātrāks ir disku golfa disks, jo labāk tas šķeļ gaisu un tam ir vieglāk attīstīt lielāku ātrumu zemās gaisa pretestības dēļ. Taču jāņem vērā, ka metēja rokas ātrumam un diska svaram arī ir būtiska loma šajā parametrā. Ātrākus diskus parasti ir grūtāk kontrolēt un panākt, ka tie ilgi planē, tāpēc spēlētājiem ar lēnāku roku ieteicams izvēlēties lēnākus diskus. Šis ir arī galvenais disku golfa disku parametrs pēc kura nosaka diska attāluma kategoriju. Tuvās distances diskiem tas ir no 1-3, vidējās distances diskiem 4-6, pustālās distances diskiem 7-9, un tālās distances diskiem 10-14.

Planēšana (glide)

Disku golfa disku parametri planējums

A title

Image Box text

Planēšana no 1 līdz 7 attiecas uz diska spēju noturēties gaisā, turpinot virzību uz priekšu. Lielāka planēšanas vērtība nozīmē, ka disku golfa disks, virzoties uz priekšu, labāk turēsies gaisā, kas nozīmē arī to, ka tas aizlidos tālāk pat tad, ja metēja rokas ātrums nav tik jaudīgs. Planējumu tiešā veidā ietekmē disku golfa diska dziļums un forma. Būtiski ņemt vērā, ka diski ar lielāku planējumu, līdz ar to dziļāki diski, ir daudz vairāk pakļauti vēja ietekmei.

Trajektorijas novirze (Turn)

Disku golfa disku parametri

A title

Image Box text

Trajektorijas novirze no -5 līdz 1 attiecas uz disku golfa diska lidojuma sākotnējo trajektoriju, un cik daudz tas novirzās pa kreisi vai pa labi. Disks ar negatīvu trajektorijas novirzi mēdz novirzīties pa labi pretēji nozemēšanās trajektorijai, kad to bekhendā metīs spēlētājs ar labo roku, savukārt, jo tuvāk šis disku golfa diska parametrs ir nullei, jo taisnāks ir diska pamatlidojums. Iesācējiem ļoti ieteicams ir izvēlēties diskus ar negatīvu trajektorijas novirzi, jo šādi diski palīdz kompensēt rokas jaudas trūkumu un izlaišanas tehniku. Trajektorijas novirzei ir būtiska ietekme uz disku golfa diska kontrolēšanu. Diskus ar negatīvu novirzi sauc par nestabiliem (understable), ar nulles novirzi par taisniem (stable), un ar pozitīvu novirzi par stabiliem (overstable).

Nozemēšanās novirze (Fade)

DIsku golfa disku parametri nozemēšanās novirze

A title

Image Box text

Nozemēšanās novirze no 0 līdz 5 nozīmē to, cik ļoti disku golfa disks krīt sānis, kad tas sāk zaudēt savu izejas ātrumu. Liela nozemēšanās novirze nozīmē, ka disks ir ar tendenci ātrāk nokrist jeb virzīties sānis, savukārt, maza nozemēšanas novirze norāda, ka disku golfa disks, zaudējot lidojuma ātrumu, turpinās lidot taisni un tam ir lielāka iespēja nozemēties plakaniski. Pie nosacījuma, ka Trajektorijas novirze ir -0.5 līdz 0, diskus ar Nozemēšanās novirzi no 3-5 uzskata par stabiliem vai ļoti stabiliem (overstablie), ar novirzi 0-2 par taisniem (stable).

Disku golfa disku parametri izskaidroti video formātā

Padziļinātāk un ar vizualizācijām disku golfa disku parametri ir izskaidroti Youtube kanālā Best disc golf discs. Viņu mērķis ir parādīt spēlētājiem, kā uzlabot savu spēli, izmantojot zinātnes un pētniecības datus. Ļaujot izprast, kurus disku golfa diskus izmantot, ņemot vērā laukuma apstākļus un spēlētāja prasmes līmeni.

Ātrums (speed)

Planējums (glide)

Trajektorijas novirze (turn)

Nozemēšanās novirze (fade)

Disku golfa disku lidojumu grafiki

Izvēlies sev piemērotākos disku golfa diskus

1

Apzinies savas disku golfa somas saturu

Pirms sāc izvēlēties jaunus diskus, novērtē savu disku golfa disku krājumu un apskati to disku golfa disku parametrus, šeit talkā var nākt bezmaksas rīks Mydiscbag, kas ļauj ievadīt, pārvaldīt un apskatīt savas disku golfa somas saturu vienā grafikā.

2

Apskati disku golfa disku lidojuma grafikus

Lai būtu vieglāk pārskatīt katra disku golfa ražotāja piedāvājumu, ir izveidotas disku lidojumu grafikas, kur vienā izklājujmā attēloti visi ražotāja disku modeļi, sarindoti pēc to ātrumiem un stabilitātes, pie kuriem norādīti arī visi disku golfa disku parametri.

3

Izvēlies disku golfa diskus paplašinot savas iespējas

Kad esi atradis disku golfa disku, kurš iederēsies tavā somā, tad atlicis vien to atrast mūsu veikalā un pasūtīt! 

Latitude 64 flight chart

Dynamic Discs flight chart

Westside discs flight chart

Prodigy disc flight chart

Discraft flight chart

Innova flight chart 1.lapa

Innova flight chart 2.lapa

Innova plastic chart

Izvēloties disku golfa diskus, spēlētājiem jāņem vērā sava mešanas tehnika un jauda. Piemēram, spēlētāji, kuri dod priekšroku lēniem, precīziem metieniem, dos priekšroku disku golfa diskiem ar mazāku ātrumu un lielu planējumu, savukārt, spēlētāji, kuri ir apguvuši spēcīgus un ātrus metienus, dos priekšroku stabilākiem (overstable) disku golfa diskiem ar lielāku ātrumu un lielāku nozemēšanās novirzi. Eksperimentēšana ar dažādiem diskiem un mācīšanās izprast kā darbojas disku golfa disku parametri, var palīdzēt spēlētājiem izdarīt pareizo diska izvēli dažādās situācijās un sasniegt labākus rezultātus trasē.

Nepieciešama palīdzība disku golfa inventāra izvēlē?

Mūsu disku golfa veikalā ir visai plašs piedāvājuma klāsts, tāpēc ar lielāko prieku palīdzēsim tev atrast piemērotākos disku golfa diskus, somas un aksesuārus. Konsultāciju disku golfa inventāra izvēlē varam sniegt gan pa telefonu, gan iespējams sarunāt arī disku golfa veikalā uz vietas.

Zvani: +371 25954886
Raksti: [email protected]