Kur spēlēt disku golfu Latvijā?

Disku golfu vislabāk var apgūt vai baudīt kādā no disku golfa laukumiem. Uz doto brīdi Latvijā ir vairāk kā 30 publiski pieejami disku golfa laukumi, no kuriem 18 ir pilni disku golfa laukumi ar vismaz astoņpadsmit groziem. Latvijā ir gan maksas, gan bez maksas disku golfa laukumi, daži no tiem piedāvā arī disku nomu, izmitināšanu un citas sporta aktivitātes un pakalpojumus. Ņem vērā, ka, lai izspēlētu astoņpadsmit grozu disku golfa laukumu, tas aizņems aptuveni divas līdz divarpus stundas, savukārt, deviņu grozu laukumi parasti tiek izspēlēti aptuveni trīsdesmit līdz četrdesmit piecu minūšu laikā, jo tie ierasti ir vienkāršāki un iesācējiem draudzīgāki laukumi.

Apskati Latvijas disku golfa laukumu karti zemāk, atrodi sev interesējošo un spied uz ikonas kartē, lai uzzinātu vairāk!

Biežāk uzdotie jautājumi

Liela daļa disku golfa laukumi Pasaulē ir bez maksas, taču ir arī tādi, kas ir par maksu. Tāpat arī Latvijā atradīsi gan maksas, gan bez maksas laukumus. Maksa par spēli ierasti svārstās no 3-10EUR, ar vai bez disku golfa inventāra nomas.

Jā ir disku golfa laukumi, kuri piedāvā disku golfa disku nomu, gan par papildus maksu, gan iekļaujot to laukuma izmantošanas cenā, kā arī ir daži pašvaldību laukumi, kas disku izmantošanu piedāvā bez maksas. Svarīgi, pirms došanās uz disku golfa laukumu, noskaidrot vai ir pieejama noma un kāds ir tās darba laiks. Ja gadienā laukums disku golfa diskus nepiedāvā, tos vari iznomāt pie mums!

Pieņemot, ka disku golfa diski jau nokomplektēti, pirmkārt, nepieciešams saģerbties atbilstoši laikapstākļiem tā, lai varētu doties aktīvā pastaigā pie dabas. Noteikti neaizmirsti par pretodu un pretērču līdzekļiem. Ļoti ieteicami ir mitruma izturīgi apavi, arī sausā laikā var gadīties kāda mitrāka vieta, kurā var nākties iebrist. Atkarībā no disku golfa laukumā pavadītā laika, par labsajūtu spēles laikā gādās kāds padzēriens un uzkoda. Lai uzlabotu spēles kvalitāti un ērtumu noteikti talkā nāks arī dažādi disku golfa aksesuāri.

Ierasti disku golfu spēlē grupās pa četri līdz pieci spēlētāji. Šādai grupiņai 18 grozu disku golfa laukuma izspēlēšana aizņems no divām līdz trīs stundām, atkarībā no spēlētāju prasmju līmeņa, kuru laikā tiks noiets ap trīs kilometriem. Mazākie laukumi, kuros ir +-9 grozi, ir iesācējiem draudzīgāki, ar īsākiem celiņiem un viena apļa spēles ilgums aizņem aptuveni trīsdesmit līdz četrdesmit piecas minūtes. 

Šobrīd Latvijā vispopulārākā platforma, kurā visi sacensību rīkotāji publicē savas sacensības ir discgolfmetrix.com, sadaļā sacensības. Tur, reģistrējot savu profilu, ir iespējams arī pieteikties sacensībām, uzzināt par to nolikumu un sekot rezultātiem. Par nopietnākajām disku golfa sacensībām Latvijā un Eiropā var uzzināt Latvijas Disku golfa federācijas lapā, sadaļā kalendārs.

Katrs disku golfa laukums ir unikāls, tā reljefs, ainava, celiņu kofigurācijas. Tāpat arī katra laukuma saimnieks, tas kā viņš par to rūpējas un ko vēl papildus piedāvā. Ir  disku golfa laukumi, kuri piedāvā nakšņošanas iespējas turpat laukuma teritorijā, un tas var būt iemesls lieliski pavadītām brīvdienām ar ģimeni un draugiem. Noteikti ir vērts palasīt atsauksmes par disku golfa laukumiem, tas ļaus izvēlēties piemērotāko savām vēlmēm.

Vēlies reģistrēt kartē jaunu disku golfa laukumu?

Vēlies izveidot savu disku golfa laukumu?